Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pet Trend
  4. Co když štěně kouše všechno, co vidí?
21.11.2020
Pet Trend

Co když štěně kouše všechno, co vidí?

Divoké mládí. Krásné, bezstarostné nadšení a poznávání. A destruktivita! Proč mají štěňata tendenci rozkousat všechno, co vidí, včetně vašich značkových bot nebo polštáře, který stále voní novotou? Kousání všeho v dosahu patří mezi nejčastější problémy skloňované v souvislosti se štěňaty. Myslíte, že je tenhle aspekt mládí nevyhnutelný a musíte prostě část domácnosti obětovat? Ne tak docela. Poradíme vám, jak problém řešit ku spokojenosti vaší i vašeho štěněte.


Váš malý vlk vám totiž domácnost neničí, protože vás chce naštvat nebo protože se vaše oblíbené papuče koušou dobře. Kromě toho, že jako každé dítě poznává svět pusou, to dělá proto, že potřebuje cvičit zuby a zbavit se nepříjemných pocitů s jejich růstem. Štěňata ztrácejí svoje mléčné zuby okolo šestého měsíce a do měsíce desátého jim rostou dospělácké. Toto období je pro něj velmi nepříjemné, svědí a bolí ho dásně a potřebuje si nějak ulevit. Je důležité nechat vašeho mazlíčka kousat, aby mu zuby správně narostly. Vy, co už jste tím prošli, víte, že musíme toto žvýkací období systematicky usměrňovat, aby nedošlo k pohromě, vašemu vzteku a nechápavě hravému pohledu ze strany trhače. Je tedy potřeba dát mu najevo, co kousat může, a co ne.

Udělejte vaše obydlí štěněvzdorným

Zabezpečte dům nebo byt proti štěněti, jak to jen jde. Zajistěte všechny elektrické kabely, ujistěte se, že nikde zbytečně neodstávají rohy a kraje koberců a že všechny odpadky jsou také uloženy na svém místě mimo dosah. V neposlední řadě odstraňte všechny jedovaté květiny, pokud nějaké máte. Štěně se nezastaví ani před zelení. Jednoduše schovejte cokoli, co by mohlo nějakým způsobem upoutat zvídavou pozornost mladého průzkumníka. Zkuste se vžít do hravého štěněte. Co by pro vás bylo neodolatelné a chtěli byste vyzkoušet, jak to chutná?

Dohlížejte

Malá štěňata potřebují neustálý dohled, když doma běhají na volno. Myslete na to, že nevědí, co je pro ně zapovězené, takže když jim to nedáte vědět, bude pro ně povoleno všechno. Je jasné, že s nimi nemůžete být neustále, takže když budete v práci nebo po nákupech, chtě nechtě musíte štěně nechat ve štěněvzdorné místnosti, kotci nebo jiném uzavřeném zabezpečeném prostoru. Pokud by touto místností měla být koupelna, nezapomeňte schovat léky a hlavně… toaletní papír…

Vybírejte

Měli byste si pečlivě rozmyslet a vybírat věci, na kterých mladíkovi trénovat kousání dovolíte. Nebudete mu chtít dát vyřazené ponožky, boty nebo bačkory. Štěně nepozná rozdíl mezi starou roztrhanou botou a novou voňavou adidaskou. Když vyberete předměty, které se nepodobají ničemu, co byste o pár dní později neradi našli na kusy, položíte solidní základ bezpečí do budoucna. Existuje řada bezpečných a odolných kousacích hraček pro štěňata, takže nějaké nakupte a vypozorujte, které se budou těšit největší oblibě.

Odstraňte a nahraďte

Jednou dvakrát se to prostě stane. Přistihnete ho, jak okusuje něco, co nesmí. Nerozčilujte se, nehulákejte, nevytrhávejte mu oběť z huby. Nerozumí, co se mu snažíte sdělit. Bude jednom vědět, že jste rozzlobení, ale nebude vědět proč. Koneckonců ležel ten předmět v dosahu a vy jste ho tam nechali. Když tedy mazla přistihnete, jak hryže něco nepovoleného, řekněte fuj, opatrně mu předmět seberte a odstraňte ho úplně z dosahu. Nahraďte ho něčím, co povoleno kousat je. Jakmile náhradu přijme a začne ji zuby zkoumat, pochvalte ho.

Odrazujte

Některá štěňata jsou samozřejmě mazaná a najdou si nějaký způsob, jak se proplížit a zmocnit se něčeho zakázaného. Nejde uhlídat všechno. Některá budou dokonce chtít trénovat na nábytku, a to už se může docela prodražit. V takových případech můžete vyzkoušet sprej proti okusování, který můžete sehnat v chovatelských potřebách. Jakmile si štěně kousne nebo lízne, chuť ho zaručeně minimálně zarazí a většinou i odradí. Kvalitní sprej je samozřejmě zcela přírodní a bezpečný. Můžete si jednoduchou směs připravit i doma z citronové šťávy a trochy octa. Nic samozřejmě nefunguje 100%, takže na pozoru se budete muset mít tak i tak neustále, dokud si váš průzkumník nezvykne na pravidla, která jste nastavili.

Cvičte a hrejte si

Ani všechny hračky na světě nenahradí čas a energii, kterou strávíte se štěnětem vy sami. Společná zábava, trénink a cvičení je to nejdůležitější, co mu můžete nabídnout. Unavená štěňata vděčná za společně strávený čas bývají mnohem méně problematická a během hry a výcviku si vytvoříte opravdu jedinečné, silné pouto. Brzy se váš malý kamarád naučí to, co mu chcete předat, a oba budete spokojení. Užijte si štěněcí měsíce, jsou krátké, ale neuvěřitelně krásné!

 

Zdroj článku: HPF

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Pet Trend

Kozlovice 1014

739 47

 
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz